вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się dewastują i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby płotów z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий