пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów tak nie zaznaczy linii trawy czy tez kwietnika jak niskie żywe plot.

Niezwykle duże, bowiem prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , zasną w razie potrzeby przesłania sąsiadujące domy a także ulice. Aby stworzyć taki parkan rośliny sadzimy naokoło granic posiadłości. Jeżeli mamy pod dostatkiem miejsca, w najwyższym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, jaka przy okazji daje orzeszki. Gdy chcemy ażeby nasze zielone plot było niesłychanie wysokie a jednocześnie cienkie to w zacienionym miejscu powinno się je uformować z wiązu powszechnego, grabu pospolitego lub klonu. Należy mieć na uwadze także, że jak rośliny nas przerosną, ich ogarnianie będzie utrudnione.

Nic mocno nie zaznaczy linii trawnika lub kwiatów jak małe żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawnik, jak i kwiaty nie zawsze potrafią dobrze rosnąc w desygnowanych miejscach, niewysokie krzewy potrafią utrzymać kwieciste zaplecze w wyznaczonym miejscu bądź osłonią gołe place gleby. Estetycznie uformowany nieduży żywopłot sam zresztą robi za ozdobę ogródka. Na zielone ploty przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w ciemnych zakątkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast dekorują je zgrabne jabłuszka, które wolno wykorzystać na konfitury.

Niskie albo wysokie zielone ploty wolno uzyskać z gatunków iglastych.

Niestety, drzewa z tej klasy są dużo droższe niż krzewy liściaste. Spośród nich najlepiej toleruje miejsce zacienione cis pospolity. Przeważnie szeroko się rozrasta a także należny go obcinać, wszak jego zmianę Fastigiata Robusta jest dozwolone zostawić bez pomocy.Powinien się migiem kiełkował zaś uchowa kolumnowy zarys.

Jeśliby wasz zakątek jest nadzwyczaj zacieniony, warto aby żywy parkan rozświetlić kolorowymi skazami. Poniektóre spośród cienioznośnych klasów maja odmiany o jasnych czy tez pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr stereotypowy Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są w największym stopniu nośne w słońcu, wszak nawet w cieniu liście zostają dosyć jasne, nieomalże oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий